Loopt je Aura of Chakra leeg?
Soms kun je duidelijk voelen dat je aura `leeg getrokken` wordt door iemand en kun je er toch niets tegen doen. Je vraagt je af hoe dit komt. Als het goed is weet je al om welk chakra het gaat. Het leeglopen heeft vaak te maken met uit balans zijn van instromende en/of uitstromende energieën. Met yin en yang dus. Zo kan het zijn dat iemand in je nabijheid of via een telefoongesprek een thema heeft ingebracht, waar je zelf ook nog niet neutraal in bent en waar je nog aan werkt. In zo’n geval identificeer je jezelf teveel met de ander. Je gevoel en aandacht gaan er teveel in op en je geeft energie van jezelf weg. Dit kan voorkomen door zowel een positieve als een negatieve reactie op de ander.
Je staat wijd open en er kan dan tevens van alles je aura binnenkomen, omdat jij je chakra’s niet meer automatisch hebt opgevuld door je eigen energie voor jezelf te houden. Je richt je waarschijnlijk onbewust op de ander, omdat dit je beter doet voelen over jezelf.
Wanneer je als gevoelig kind hebt `geleerd` op te letten hoe de sfeer om je heen voelde, heb je mogelijk nu nog steeds allerlei antennes naar je omgeving uitstaan en voel je gemakkelijk mensen en situaties aan. Dit is een voordeel, maar het kan ook een nadeel zijn: namelijk. een aura die alles oppikt en soms overgevoelig is. Je ziet dit vaak bij mensen die anderen voor laten gaan, anderen op de eerste plaats stellen, weggeefenergie hebben en er niet genoeg voor zichzelf zijn. Ze zijn vergeten hoe het is bij hun eigen kern te blijven.
Dergelijke mensen hebben vaak een deel van hun wezen moeten afsluiten, omdat het zo sensitief op de wereld kwam dat het niet helemaal open kon blijven om alles maar door te laten van wat er aan zware energie op hem of haar heen afkwam. Daardoor leven zij nu nog steeds te weinig vanuit hun onderste chakra’s, met name het stuitchakra en het tweede chakra. Als ze dat wel deden, zouden ze, net als vanaf de eerste dag van hun geboorte, opnieuw weer alles vanuit hun omgeving voelen binnenkomen. In een niet helemaal gegronde aura is er te weinig eigen kern en neutraliteit. Te weinig zorg voor zichzelf, ook energetisch. Soms hebben deze mensen te kampen met gewichtsverlies of overgewicht.
Daarnaast moeten we bedacht zijn op `energievampiers`, mensen die heel aardig zijn, die b.v. steeds complimentjes geven en een zogenaamde positieve verbinding leggen, maar die vervolgens niet ophouden over zichzelf en de eigen problemen te praten. Uit beleefdheid blijf je dan maar openstaan en laat je je accu `leeg snoepen`. Vaak weten deze mensen dat zelf niet. Het is een gedragspatroon. En als jij iemand bent die zo graag een ander helpt, dan weten ze je wel te vinden, hoor! Vooral als je geen nee kunt zeggen.
Helpen is dus goed, maar niet uit gewoonte. Zo`n gewoonte wordt o.a. zichtbaar bij bepaalde opvoedingspatronen, bij (oudere) nieuwetijdskinderen, bij onzekerheid, enz. Het is zinvol je bewustzijn te trainen om bij jezelf te blijven en niemand te helpen, en ook niet al te lang aan te horen als er iets niet kloppend voor je voelt. Vraag je steeds af: ben ik bij mezelf of `word` ik het verhaal, de ander, de omgeving, enz.
Stel je dan je chakra’s als magneten voor die al hun eigen energie gezuiverd terug/aantrekken tot in de eigen kern en zo weer in een neutrale vorm stappen. Realiseer je echter wel dat, wanneer je meer bij jezelf blijft, dit veranderingen met zich meebrengt voor je contacten, want sommige mensen zullen moeite met je gaan krijgen. Je bent immers niet meer zo gemakkelijk.
Anderen zullen je onbereikbaar vinden. Weer anderen zullen zeggen hoe veel je gegroeid bent en hoeveel meer je durft te zeggen en te laten zien van jezelf. Want als je jezelf zo kunt beschermen in je eigen kern, dan ook durf je pas nee te zeggen, aan te geven waarom en bij je eigen kern te blijven. Gelukkig zijn er genoeg krachtige mensen die dit juist zeer waarderen en jou eindelijk als gelijkwaardig zullen erkennen.
Joke Elziam Nootebos.
Deze tekst mag worden overgenomen mits in zijn geheel geplaatst en met de volgende bronvermelding:
Joke ElZiam Nootebos, www.elohim-centre.org, Tel: 0597-541539
|
Auteursrechten
De auteursrechten op deze tekst zijn voorbehouden.













